Prodej - otázky a odpovědi

Nejčastější dotazy 

Bezpečná úschova peněz

Využít je možné úschovu kupní cenu u vybraných a prověřených advokátů, u notáře či v bance.

Kupní cena za nemovitost musí být vždy zajištěna tak, aby prodávající měl jistotu, že za nemovitost dostane zaplaceno a kupující jistotu, že peníze budou  vyplaceny jen tehdy, pokud se stane vlastníkem nemovitosti.


Právní služby

Každá smlouva je vždy vyhotovena advokátem přímo na konkrétní zakázku, konkrétní nemovitost.

V našem týmu - přímo v naší kanceláři   - je s námi advokát s více než dvacetiletou praxí v realitním právu. Můžeme tak bezprostředně konzultovat všechny právní situace, které se v průběhu zakázky vyskytnou. Prezentace nemovitosti

Respektujeme jedinečnost každé nemovitosti.


Způsob prezentace nemovitosti přímo ovlivňuje potenciální kupující. Nemovitosti podle potřeby vyklidíme a připravíme pro profesionální nafocení. 

Připravíme přehledný půdorys domu či bytu pro lepší představu o dispozici (tedy žádné zkopírované technické výkresy).


Odhad ceny nemovitosti

Máme k dispozici data přímo z katastru nemovitostí - tedy skutečně realizované transakce.

Připravíme Vám odhad nemovitosti zakládající se na skutečných datech, znalosti trhu v daném čase a místě. Připravíme odhad tržní ceny Vaší nemovitosti od realistické po optimistickou variantu.

Vypracujeme odhad i pro účely řádného průběhu dědického řízení.

Zařídíme vypracování znaleckého posudku pro daňové či jiné účely -  spolupracujeme se soudními znalci.

Doba prodeje nemovitosti

Záleží na tom, jaké jsou Vaše priority a potřeby, tomu přizpůsobíme i dobu prodeje.

V ideálním případě (kdy není časový tlak prodat rychle a máme tedy prostror využít všechny své kontakty,  marketing atd.) naše statistiky o realizovaných prodejích jasně ukazují, že byt jsme schopni prodat / zarezervovat do 2 měsíců, dům do 3 měsíců, pozemky do 4-5 měsíců. 

V případě potřeby zajistíme odkup nemovitosti.

Smlouva a provize

Jedinečnost nabídky nemovitosti zaručuje, že bude nabídnuta za maximální možnou cenu. 

Pokud by nemovitost nabízelo více realitních kanceláří, začínají si uměle konkurovat a vzniká tlak na snížení ceny. Kupující se obrátí na realitní kancelář s nejnižší cenou. ALE zájem prodávajícího je přesně opačný. 

Pracujem tedy na  výhradní smlouvy, ale vždy tak,  abyste se necítili smlouvou svázáni (např. na dva měsíce u prodeje bytu, na tři-čtyři při prodeji domu).

Provizi platíte pouze v případě, že se prodej Vaší nemovitosti zrealizuje, všechny náklady hradíme my. Výši provize si domluvíme individuálně (obvykle 3% + DPH)  podle složitosti konkrétní zakázky.